Bij een inval in een pand aan de Lobattostraat in Den Haag is maandagavond een flinke hoeveelheid namaakartikelen ontdekt. Een 22-jarige man uit Den Hoorn is aangehouden. Het pand in de wijk Laakhaven-West kwam in beeld na de controle door agenten van een voertuig. Bij de instap die volgde, is een flinke hoeveelheid namaakmerkartikelen zoals schoenen, horloges en shirts aangetroffen.
"De handel in nagemaakte merkartikelen is een vorm van ondermijning en is verboden", laat de politie weten. "Dit betekent dat ook het kopen van dit soort artikelen verboden is. De mensen die handelen in namaak merkartikelen bedriegen hun kopers, duperen merkeigenaren, dragen geen belastingen af en steken de winst in eigen zak."
Dinsdag is de politie urenlang bezig geweest om alle nepartikelen die werden gevonden in het bedrijfspand in een bedrijfsverzamelgebouw af te voeren in containers. De spullen worden vernietigd.